ILVE Professional Plus II 30-Inch Propane Gas Dual Fuel Range with Solid Door in White (UP30QMPWHLP)
SKU: UP30QMPWHLP
Oven Door Type
Custom Order Estimated restock: Aug 10th-9th
Available gas hobs range from 30 inch up to 60 inch with up to 8 burners and can be integrated with coup de feu and griddle. Induction hobs are flush-mounted, from 36 inch up to 48 inch: the latter version is equipped with no less than 6 cooking zones and the bridge function.
Dimensions
Exterior Width 30"
Width 29 7/8″
Height 38"