SKU: UP60FWMPSSLP
Oven Door Type
Custom Order Estimated restock: Aug 11th-10th
  • Hob with cast iron pan supports
  • Cold door with triple removable glass
Available gas hobs range from 30 inch up to 60 inch with up to 8 burners and can be integrated with coup de feu and griddle. Induction hobs are flush-mounted, from 36 inch up to 48 inch: the latter version is equipped with no less than 6 cooking zones and the bridge function.
Dimensions
Exterior Width 60"